Jaki zestaw prysznicowy wybrać? Poradnik dla kupującego

2022-09-14
Jaki zestaw prysznicowy wybrać? Poradnik dla kupującego

Minimalistyczny zestaw prysznicowy podtynkowy, czy może przyciągający spojrzenia, natynkowy, w rustykalnym stylu? Pamiętaj, że bez względu na to, jaki model wybierzesz, zestaw prysznicowy musi charakteryzować się nie tylko atrakcyjnym designem, ale również funkcjonalnością i odpornością na trudne warunki, jakie panują w każdej łazience. Z jakich elementów powinno składać się wyposażenie prysznica i jakie materiały sprawią, że będziemy cieszyć się ich niezawodnością przez długie lata? Sprawdź i wybierz prysznic skrojony na miarę Twojej łazienki!

Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu zestawu prysznicowego?

Poza designem i kolorystyką niezwykle istotne są również materiały, z jakich wykonane zostały baterie prysznicowe podtynkowe i natynkowe oraz ilość zastosowanych funkcji dodatkowych, jak m.in. termostat, czy deszczownica.

Wysoka użytych materiałów

Prysznic do łazienki jest elementem, który powinien doskonale wyglądać i spełniać swoje zadanie bez żadnej awarii przed długie lata. Najlepiej sprawdzą się zatem dobrej jakości materiały odporne na wilgoć i zmienne temperatury, takie jak m.in. stal nierdzewna, czy mosiądz. Największą popularnością cieszą się zestawy prysznicowe podtynkowe i natynkowe pokryte warstwą chromu, dzięki której są odporne na trwałe zabrudzenia, zacieki czy matowienie. Ogromną zaletą powierzchni pokrytych chromem jest również łatwość w utrzymaniu czystości. Aby wyglądały jak nowe, niepotrzebne są żadne specjalistyczne detergenty. Wystarczy jedynie wilgotna szmatka.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Ponieważ łazienka jest miejscem o dość specyficznym, wilgotnym mikroklimacie, dbanie o czystość i wysoką higienę jest niezwykle ważne. Spora ilość wilgoci w powietrzu przyczynia się do namnażania bakterii i wirusów dlatego, aby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, prysznic do łazienki musi być wykonany z materiałów łatwych w utrzymaniu czystości.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Warto również zadbać o to, aby prysznic do łazienki wyposażony był w dodatkowe, ułatwiające bezpieczne korzystanie funkcje, jak m.in. termostat. Jeśli w domu mieszkają także dzieci i seniorzy, jest to bardzo przydatna funkcja, która zadba o ich komfort i wygodę. Ponadto warto również postawić na wyposażenie prysznica z deszczownicą lub zestawem dysz do masażu pleców.

Catido Vidi TR2 Cbox Zestaw prysznicowy podtynkowy termostatyczny Ultra Slim chromowany

Bateria z deszczownicą i prysznicem ręcznym

Eleganckie i funkcjonalne kabiny prysznicowe powinny nie tylko zapewniać szereg dodatkowych, umilających kąpiel funkcji, ale także powinny być przy tym również intuicyjne i proste w obsłudze przez każdego domownika. Warto zatem postawić na modele z wygodnymi pokrętłami umożliwiającymi zmianę trybów pracy. Połączenie, które już od wielu lat niezmiennie króluje w naszych łazienkach to zestawienie klasycznej słuchawki prysznicowej, z wygodną i relaksującą deszczownicą.

Hybrydowy zestaw prysznicowy spotkać możemy w dwóch wariantach:

  • podtynkowym — są eleganckie i dyskretne. Pozwalają schować wszystkie przewody w ścianie, dzięki czemu przestrzeń nabiera minimalistycznego charakteru. Niestety te zestawy wymagają kucia w ścianie, dlatego polecane są najczęściej w przypadku gdy samodzielnie od podstaw projektujemy swoją łazienkę.
  • natynkowe — zestawy prysznicowe natynkowe z kolei nie wymagają kucia, a ich instalacja jest stosunkowo szybka. Modele natynkowe najczęściej wyróżniają się oryginalnym designem, który ze względu na widoczne rurki doskonale wpisze się np. w estetykę industrialną.

Zestawy do prysznica składające się ze słuchawki i deszczownicy to rozwiązania bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają nam mieć pełną kontrolę nad poziomem zużycia wody. Jeśli planujemy nieco dłuższy, odprężający prysznic warto skorzystać z deszczownicy. Jeśli natomiast chcemy wziąć szybki prysznic, lepszym wyborem okaże się wykorzystanie klasycznej słuchawki o znacznie mniejszej powierzchni, a więc i mniejszym poborze wody.

Catido Vidi PL15 Czarny mat lewe Drzwi wnękowe dowolny wymiar

Z termostatem czy bez? Różne zestawy z deszczownicą

Eleganckie i stylowe brodziki prysznicowe wyposażone w zestawy z deszczownicą oraz termostatem to obecnie najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Termostat pełni trzy niezwykle istotne funkcje, a zaliczyć możemy do nich:

  • bezpieczeństwo — dzięki możliwości ustawienia stałej temperatury redukujemy możliwość poparzenia się gorącą wodą do minimum. Ta funkcja jest niezwykle istotna, zwłaszcza jeśli w domu przebywają również dzieci i osoby starsze;
  • ekonomia — stała temperatura pozwala również na o wiele mniejsze zużycie wody. Dzięki termostatom eliminujemy proces ustawiania idealnej temperatury od nowa, za każdym razem, gdy tylko wchodzimy pod prysznic. Funkcja termostatu przekłada się zatem bezpośrednio na obniżenie naszych miesięcznych rachunków za wodę;
  • wygoda — na końcu oczywiście należy wspomnieć o tym, że termostat jest funkcją po prostu wygodną, która przyspiesza i usprawnia kąpiel.

Pamiętaj, wybierając najlepszy zestaw prysznicowy, warto kierować się nie tylko stylowym designem, ale i dobrymi materiałami oraz funkcjami dodatkowymi. Dzięki nim model zachowa swój doskonały wygląd przez wiele lat, a Twoja łazienka stale będzie wyglądała jak nowa!

pixel