Nowoczesne łazienki 2020 - czym się sugerować przy urządzaniu łazienki?

2020-05-11
Nowoczesne łazienki 2020 - czym się sugerować przy urządzaniu łazienki?
Urządzając łazienkę, możemy mieć nie lada problem przez bogactwo dostępnych rozwiązań. Niby dobrze, że jest tak ogromny wybór, lecz łatwo się w nim zagubić. Jak się tego ustrzec? Czym się sugerować przy jej urządzaniu? Poznajmy łazienki urządzone w nowoczesny sposób, zgodnie z trendami, które zdominują 2020 rok!

Powrót do przyrody

Nasze życie zdominowane jest przez pęd, więc wielu z nas, kiedy tylko może, stara się zaszyć w zielonym zakątku. Nie zawsze to możliwe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby aranżacja wnętrz nawiązywała do przyrody. To właśnie jeden z najbardziej gorących i popularnych trendów wnętrzarskich, nie tylko w łazience. Stosuje się więc do wykończenia i urządzenia elementy z surowców naturalnych, zwłaszcza wykonane z marmuru naturalnego bądź jego imitacji. Bardzo ciekawie prezentują się też elementy z wypalonej gliny, ponieważ zachwycają naturalnością, urzekając kolorystyką ziemi. 

Zestawy podtynkowe niezmiennie modne!

Armatura łazienkowa ma ogromny wpływ na to, jak będzie prezentować się łazienka. W 2020 roku zresztą tak samo, jak w poprzednich latach, nic się nie zmieniło - królują baterie podtynkowe, wannowe i umywalkowe. Do tej grupy zaliczymy też zestawy prysznicowe podtynkowe o wylewce w kształcie rurki. Mamy więc tu kontynuację popularnego trendu, ale zauważalne są też powroty, szczególnie baterii dwuuchwytowych lub z pokrętłami (zamiast modeli jednouchwytowych). Niezwykle istotne jest tu jednak, ażeby miały one prostą, minimalistyczną formę, np. kształt klasycznego koła. Najmodniejsze baterie podtynkowe mają matowe wykończenie, ale cenione są w różnych odcieniach - bieli, szarości i czerni. 

Kolory 2020 roku - jakie zagoszczą w łazienkach?

Jak już jesteśmy przy kolorach, sprawdźmy, jakie rządzą w 2020 roku! Zdecydowanie te, które wiążą się bezpośrednio z naturą, jak wspomniane wcześniej kolory ziemi. Urządzając łazienkę, zwróć więc uwagę na odcienie czerwieni, ale niezbyt jaskrawe, lecz przygaszone i stonowane. Inne warte polecenia to pomarańczowy, brąz, żółć i beż. 

Tak malowane są ściany, lecz również w tej kolorystyce spotykane są inne elementy w łazience - zarówno gdy mowa o płytkach na ścianach i podłogach, jak i ceramice (umywalka, wanna). Poza kolorami ziemi zainteresujmy się też innymi odcieniami kojarzącymi się z naturą - ciemnym niebieskim czy zielonym. Modne są też wzorzyste tapety, ale nie, jak w poprzednich latach z liśćmi drzew egzotycznych, lecz widoki nam bliższe - roślin, które znamy (róż, piwonii, gatunków polnych itd.).

Łazienka otwarta na inne pomieszczenia

Jeśli chcemy nadążyć za trendami w 2020 roku, powinniśmy pamiętać, że charakter łazienki jako osobnego pomieszczenia, powoli odchodzi do lamusa. Coraz bardziej modna jest koncepcja jej połączenia z innymi wnętrzami, ale oczywiście, aby było to możliwe, potrzeba do tego warunków. Jak przestrzeń jest duża, warto ją dodatkowo otworzyć na sypialnię. Można też spróbować inaczej - wstawić do łazienki meble niekoniecznie przeznaczone do tego miejsca (przykładowo komodę na ręczniki). 

Posiadacze mniejszych łazienek nie mogą sobie, co prawda, na to pozwolić, ale nie stoją tu na straconej pozycji. Mogą bowiem zastosować dodatki, dzięki którym pomieszczenie stanie się jeszcze przytulniejsze. Producenci zaskakują różnymi rozwiązaniami, na przykład dywanikami, lecz nie tradycyjnymi, małymi i niezbyt urodziwymi, ale wykonanymi z bardzo trwałych materiałów, na przykład wysokiej jakości bawełny. 

Podsumowując, jest kilka zaleceń, które warto zastosować, urządzając łazienkę w 2020 roku. Zdecydowanie powinniśmy postawić na kolory, ale nie tylko na ścianach, ale też na armaturze oraz ceramice sanitarnej. Wybierajmy meble łazienkowe wykonane z naturalnych materiałów, czyli drewna i kamienia. W dalszym ciągu - i tak już od kilku sezonów - królują baterie podtynkowe, w 2020 roku też nic pod tym kątem się nie zmieni.
pixel