Praktyczne i designerskie grzejniki do łazienki

2018-12-17
Praktyczne i designerskie grzejniki do łazienki

Grzejniki łazienkowe mają jasno określone przeznaczenie, ale również potrafią zachwycać fantazyjnymi, oryginalnymi kształtami. Tak, grzejniki potrafią być zarówno praktyczne, jak i designerskie!

Grzejnik na nowo

To bardzo duża zmiana w porównaniu z tym, co było kiedyś, czyli grzejnik jako dwie rury poprowadzone od podłogi po sufit. Jego funkcja ograniczała się jedynie do funkcji praktycznej, czyli ogrzewania przestrzeni. Po prostu był, zaś jego walory estetyczne pozostawiały wiele do życzenia. Z pewnością nie stanowił ozdoby mieszkania. Dzisiaj na szczęście wygląda to zupełnie inaczej – grzejnik musi stanowić estetyczny element dekoracyjny, który przybiera różne kolory i kształty. Dodatkowo, stał się bardziej praktyczny niż dawniej, bo jest również suszarką na mokre ręczniki czy bieliznę.

Piękne kolory, nieoczywiste kształty

Marząc o spójnej i harmonijnej kompozycji, takiej, w której wszystkie elementy wystroju do siebie pasują, wybierzmy grzejnik nawiązujący formą bądź kolorem do mebli łazienkowych i ceramiki, czyli wanny, umywalki i tak dalej. Nowoczesna zabudowa meblowa bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z grzejnikami o identycznej barwie i kwadratowym kształcie. Wartym polecenia jest tu sprawdzony i dość popularny w ostatnich latach grzejnik drabinkowy, który może występować pod postacią bardziej tradycyjnego, białego modelu jak Marlin Terma, bądź w odważniejszej formie, gdzie na szczególną uwagę zasługują grzejniki: ZIGZAG czy ANGUS V Terma.

Fantazja w czystej postaci

Nierzadko grzejniki łazienkowe wyglądają jak dzieła rodem z galerii sztuki nowoczesnej. Jeśli chcemy, aby nasz pokój kąpielowy charakteryzował się unikatowymi i nietuzinkowym stylem, warto zdecydować się na modele przypominające geometryczne łamańce czy takie, które zbudowane są z cienkich rurek. Tak samo efektownie działa przykuwający uwagę kolor, a pod tym względem mamy wielki wybór, bo dostępne są grzejniki czerwone, żółte, pomarańczowe czy niebieskie. Przykładem zupełnie wyjątkowego modelu jest grzejnik łazienkowy HEX Terma.

Jego heksagonalne moduły ułożone w poziome lub pionowe formy zachwyciły między innymi najstarszą niezależną organizację niemiecką, wspierającą twórców i promotorów (iF International Forum Design GmbH). Dowodem wyróżnienie iF Design Award, przyznane w 2017 roku. Także i u nas grzejnik doczekał się nagrody (Must Have 2017) przyznawanej przez Łódź Design Festival.

Kto powiedział, że łazienka nie może być fantazyjna, urządzona designersko, zachowując jednocześnie swoje walory praktyczne? Przedstawione grzejniki pokazują, że to jak najbardziej możliwe!

pixel