3 proste porady, jak wybrać najlepszą umywalkę nablatową

2018-09-05
3 proste porady, jak wybrać najlepszą umywalkę nablatową

Umywalki nablatowe - podstawowe informacje


Umywalki nablatowe przeważnie montuje się na szafce. Mogą one przybierać różne kształty - najczęściej spotykane są owalne, kwadratowe i prostokątne misy, które wykonano z takich materiałów jak: szkło, kamień naturalny, konglomerat (mieszanka kamienia naturalnego i żywicy akrylowej), drewno i ceramika. Tego typu modela pasują do każdej, nowoczesnej i tradycyjnej łazienki, ale to, jak umywalka, np. umywalka nablatowa ścienna będzie się ostatecznie prezentować i sprawować, zależy od trzech najważniejszych warunków.

Jak wybrać umywalkę nablatową? - po pierwsze, podstawowe wymiary


Pierwsze, o czym trzeba pamiętać, to dopasowanie wymiarów umywalki, które muszą być adekwatne do wielkości blatu. Optymalna szerokość umywalki wynosi 60 cm (minimum 40 cm), a im większe będą jej szerokość i głębokość, tym lepiej. Mniej wody będzie rozchlapywać się po blacie oraz podłodze, co docenią i rodzice nieposkromionych dzieci, jak i miłujący porządek. Równie ważna jest wysokość umywalki nablatowej - powinna być ona zamontowana na wysokości 90 cm (licząc od jej górnej krawędzi do posadzki).

Jaką umywalkę nablatową kupić? - po drugie, klimat wnętrza


Umywalka nablatowa musi pasować do charakteru wnętrza, a w zależności od tego, jak duże jest nasze pomieszczenie, pamiętajmy, że:

• W większych, przestronnych wnętrzach, na dużych blatach doskonale wyglądają nawet najbardziej fantazyjne kształty. Możemy więc pokusić się tu o odważniejszą aranżację.
• Jeśli mamy mniejszy metraż, zwracajmy szczególnie uwagę na kompaktowość modelu (najlepiej, jak ma około 40 cm szerokości). Dobra będzie na przykład niewielka okrągła lub umywalka prostokątna z dodatkową półeczką na akcesoria.

Jaka umywalka nablatowa jest najlepsza? - po trzecie, materiał - trwałość i odporność na zabrudzenia


Gdy dobierzemy umywalkę zarówno pod kątem wymiarów, jak i charakteru wnętrza, warto pomyśleć o tym, który materiał będzie najbardziej odpowiedni. Mamy bardzo duży wybór. Bez wątpienia popularne są:

• Ceramiczne (wykonane z porcelany, glinki ogniotrwałej lub kamionki szlachetnej. Odporne na zarysowania, ale niestety łatwo je potłuc - zwłaszcza podczas transportu. Dość tanie).
• Akrylowe (z tworzywa sztucznego, które może się wyginać pod naciskiem. Lekkie i tanie, łatwe w czyszczeniu).
• Konglomeratowe, które wykonano z kamienia naturalnego, są odporne na zarysowania i stłuczenia, łatwe w utrzymaniu czystości.

Doskonała, idealnie pasująca do łazienki umywalka nablatowa? To wcale nie takie trudne, jeśli zastosujemy się do rad, o których wspomnieliśmy w artykule. Z catido znajdziesz taką, która pięknie się prezentuje oraz jest bardzo wytrzymała, i oryginalna.

pixel