5 powodów, dla których warto wybrać kabinę prysznicową walk in!

2021-02-26
5 powodów, dla których warto wybrać kabinę prysznicową walk in!

W nowocześnie urządzonej łazience powinno się znaleźć miejsce dla akcesoriów, które są jednocześnie maksymalnie estetyczne i funkcjonalne. Wybierając kabinę prysznicową, warto postawić na model walk in. Co to takiego? Dlaczego to dobry wybór?

Czym charakteryzuje się nowocześnie urządzona łazienka?

W nowoczesnej łazience króluje prostota, jasne kolory i meble o geometrycznych kształtach. Dominuje w nich minimalizm. Bardzo ważna jest też przestrzeń i dostęp do naturalnego światła. W miarę możliwości dzieli się je na trzy strefy: przygotowania (gdzie znajduje się umywalka z lustrem), toaletowa, i - jeśli łazienka jest odpowiednio duża - wypoczynkowa.

Płytki mają stonowany kolor bieli, czerni i różnych odcieni szarości. Inne, żywsze kolory są obecne, ale w małej ilości i tylko w formie dodatków lub mebli. Coraz częściej wprowadza się tu elementy z innych stylów wnętrzarskich. Przykładem płytki drewnopodobne lub cementowe. Wybierając armaturę, postawmy na proste bryły o kwadratowych lub prostokątnych kształtach. Mają minimalistyczny wygląd, ale są też bardzo funkcjonalne.

Absolutnym standardem są baterie podtynkowe - stosowane praktycznie w każdej nowej łazience. Dawniej popularne i właściwie jedyne do wyboru baterie natynkowe odchodzą w niepamięć. Popularne są też zestawy prysznicowe podtynkowe, żeby w jak największym stopniu ograniczyć ilość elementów, które nie tylko psują wygląd pomieszczenia, ale też są problematyczne podczas codziennej eksploatacji i czyszczenia (np. osiadający na bateriach brud). To samo powiemy o kabinach prysznicowych, które są tak projektowane, by miały prawie niewidoczną formę. Takie warunki doskonale spełnia kabina walk in. Dlaczego warto ją wybrać? Poznajmy 5 najważniejszych powodów!

Kabina walk-in. Co to takiego?

To nowoczesna przestrzeń kąpielowa z otwartym wejściem, w której zupełnie inaczej niż w tradycyjnych kabinach, nie ma drzwi lub zasłony. Jej konstrukcja jest bardzo prosta i minimalistyczna - najczęściej składa się ze ścianki wykonanej ze szkła hartowanego lub odpornego akrylu. Zamocowana jest w ramie, choć może też znajdować się na podwieszanym uchwycie. Brodzik jest możliwie jak najmniejszy i niewidoczny, wykonany może być z różnych materiałów - bardzo często z akrylu sanitarnego lub konglomeratu.

Dlaczego warto? Poznajmy 5 najważniejszych powodów!

  • Miejsca nigdy za wiele

Jednym z ważniejszych powodów jest to, że montując w łazience kabinę walk-in, nie zabieramy wiele przestrzeni. Co ciekawe - jej konstrukcja optycznie ją powiększa, więc pasuje do niedużej łazienki. Szklana szyba nie ma ram, więc pomieszczenie będzie wydawać się większe i jaśniejsze. Nie potrzebujemy przeznaczać miejsca na otwieranie drzwi, z drugiej - zyskujemy większą elastyczność, dzięki czemu urządzimy to pomieszczenie dokładnie, tak jak chcemy.

  • Pełen komfort i bezpieczeństwo

Kabina walk-in jest niezwykle komfortowa i bezpieczna w codziennym użytkowaniu, szczególnie gdy porównamy ją z tradycyjnymi rozwiązaniami. Wystarczy raz z niej skorzystać, by zrozumieć, jaką zapewnia wygodę i brak ryzyka upadku czy potknięcia. Wszystko dlatego, że nie ma drzwi, a posadzka jest pozbawiona poziomów. Zapewnia to komfort każdemu użytkownikowi, a już szczególnie osobom starszym, o ograniczonej sprawności ruchowej i dzieciom.

  • Brud? Jaki brud?

Kabiny prysznicowe walk-in są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż ich minimalistyczna konstrukcja ogranicza pojawianie się brudu. Nie ma tu, jak w standardowej kabinie, trudno dostępnych zakamarków. Nie trzeba tu też czasochłonnej pracy, by doczyścić zawiasy czy uszczelki. Duże znaczenie ma tu też szkło hartowane, które jest łatwe do utrzymania w czystości, nawet przy pomocy łagodnych środków myjących.

  • Designerski wygląd - w sam raz do nowoczesnej łazienki

Jak już wspomnieliśmy w jednym z wcześniejszych fragmentów, kabiny walk-in zachwycają swoim prostym, nieskomplikowanym wzornictwem, co sprawia, że są nie tylko funkcjonalne, ale i cudownie prezentuje się w designersko urządzonej łazience. Zachwyca też ich uniwersalność, dzięki czemu tak nieskomplikowana konstrukcja pasuje do wnętrz urządzonych praktycznie w każdym stylu i rozmiarze.

  • Trwałość na lata

Możemy być pewni, że kabina prysznicowa walk-in to trwałe rozwiązanie, które zapewnia bezawaryjne użytkowanie przez lata. Zapewnia to jego prosta konstrukcja bez zbędnych elementów. Nie musimy się więc martwić o wyrwane zawiasy, zużyte kształtki czy pęknięte uszczelki.

Podsumowując, widzimy, że kupno kabiny walk-in to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko do łazienek urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, także małym, ponieważ ich oszczędna forma nie zajmuje wiele miejsca i nie przytłacza optycznie.

pixel