5 sposobów na umiejętne połączenie wanny z prysznicem

2023-07-12
5 sposobów na umiejętne połączenie wanny z prysznicem

Posiadanie w domu wanny oraz prysznica to marzenie wielu osób. Co jednak zrobić, jeśli nie możesz pozwolić sobie na posiadanie dwóch łazienek i musisz zmieścić oba te elementy w jednym pomieszczeniu? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, spośród których na pewno znajdziesz ten, który Cię zainteresuje.

Wanna zintegrowana z prysznicem - połączenie w jednej kabinie

Zacznijmy od najpopularniejszej opcji na połączenie wanny z prysznicem, czyli wybranie modelu wanny, który jest już zintegrowany z natryskiem. Jak to działa? Otóż najczęściej wybierana jest klasyczna wanna o wymiarach takich, na jakie pozwala przestrzeń łazienkowa, a następnie dopasowywany jest do niej element zasłaniający. Zazwyczaj wybór pada na klasyczne zasłonki dostępne w mnóstwie wzorów i kolorów, które bez trudu można dopasować do wystroju wnętrza. Coraz chętniej klienci sięgają także po szklane parawany nawannowe, które prezentują się bardzo elegancko i solidnie, świetnie spełniają swoją funkcję, a do tego w żaden sposób nie pomniejszają optycznie pomieszczenia. Jest to jedna z lepszych propozycji, jeśli chodzi o wannę z prysznicem 2 w 1.

Catido Minimum FL Pilkington Parawan nawannowy czarny mat 785 mm x 1500 mm

Prysznic z boku wanny - idealne rozwiązanie dla mniejszych łazienek

Kolejna opcja to umieszczenie niewielkiego prysznica tuż obok wanny, na jednej ścianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w średniej wielkości łazienkach, w których jedna ze ścian jest w pełni pozostawiona do dyspozycji aranżacyjnej. To świetna opcja szczególnie w domach, w których mieszkają zarówno miłośnicy tradycyjnych, szybkich pryszniców, jak i długich kąpieli w wannie. To też propozycja, która umożliwia dwóm osobom korzystanie z łazienki jednocześnie, jeśli tylko mają na to ochotę.

Wanna i prysznic na przemian - zmiana funkcji bez konieczności remontu

Ciekawym rozwiązaniem jest także zamontowanie dodatkowej baterii prysznicowej tuż za wanną wolnostojącą. Jak brać prysznic w wannie tego typu? Oczywiście, decydując się na taką propozycję, nie ma opcji korzystania z mocnego strumienia wody, gdyż grozi to poważnym zalaniem, ale delikatne polewanie się strumieniem ze słuchawki, trzymanej w ręce lub wiszącej na stojaku jest jak najbardziej możliwe. Identycznie działa to w przypadku wanien narożnych. To idealny wybór dla osób, które raczej na co dzień preferują kąpiele, ale od czasu do czasu mają ochotę na szybki prysznic.

Catido Vidi PL15 Biały mat lewe Drzwi wnękowe dowolny wymiar

Oddzielne strefy kąpielowe - prysznic i wanna na przeciwległych ścianach

Jak połączyć wannę z prysznicem w jednym pomieszczeniu, aby mimo wszystko oddzielić dwie strefy kąpielowe? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Najlepiej jest umieścić każdy z elementów na przeciwległych ścianach. Zazwyczaj nie stanowi to dużego problemu, ponieważ wanna jest niska, więc śmiało może stanąć np. pod oknem. Strefy możesz oddzielić za pomocą zróżnicowanego natężenia światła, dekoracji, takich jak zielone rośliny lub np. dywaników, które będą wyznaczały poszczególne obszary. Ciekawą opcją na oddzielenie obu części łazienki jest też zamontowanie mlecznej kabiny prysznicowej. W przypadku bardzo dużych pomieszczeń można pozwolić sobie też na przedzielenie obu stref za pomocą ozdobnego parawanu.

Wanna i prysznic w jednej strefie - połączenie w jednym projekcie

Połączenie wanny z prysznicem w jednym projekcie nie jest łatwe, ale jak widzisz, jest jak najbardziej możliwe. Najważniejsze jednak jest, aby określić częstotliwość korzystania z każdej opcji kąpielowej, estetykę, która podoba Ci się najbardziej i oczywiście, metrażem, jakim dysponujesz. Oprócz tego, zanim zdecydujesz się na jakieś konkretne rozwiązanie, poproś specjalistę, aby wskazał, gdzie można zamontować odpływy prysznicowe, wannowe i wszelkie inne, niezbędne do korzystania z łazienki. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie są Twoje możliwości aranżacyjne. W dzisiejszych czasach producenci prześcigają się w tworzeniu różnych kabin prysznicowych i wanien, więc z pewnością znajdziesz takie, które zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach.

Catido Lineardrain DP200 Odpływ liniowy obracany ruszt Szary Mat

Teraz z pewnością wybierzesz idealną opcję połączenia wanny z prysznicem. Trzymamy kciuki, aby wybrany przez Ciebie projekt spełnił wszystkie oczekiwania!

pixel