Czarne dodatki do łazienki - nowoczesny design w praktycznym wydaniu

2022-02-28
Czarne dodatki do łazienki - nowoczesny design w praktycznym wydaniu

Aranżacje współczesnych wnętrz coraz częściej realizowane są z wykorzystaniem elementów pochodzących z różnych stylów. Powstają w ten sposób ciekawe, a jednocześnie uniwersalne projekty, które dość łatwo można przearanżować zgodnie z aktualnymi potrzebami. Takie połączenia wymagają jednak dużego wyczucia smaku. Poszczególne elementy nie powinny mocno odbiegać designem od reszty wystroju. Jeśli z założenia mają stanowić mocny akcent dekoracyjny, warto postawić na ich wyrazistą barwę. I tak w stonowanych kolorystycznie i utrzymanych w odcieniach szarości salonach zaczęły pojawiać się pomarańczowe lub zielone poduszki, a w łazienkach zaznaczyły swoją obecność czarne dodatki.

Czerń jest kolorem uniwersalnym, który doskonale realizuje się nie tylko w modzie, ale także w aranżacji wnętrz. Ponadczasowy, elegancki i dobrze wpisujący się w wystrój pomieszczeń utrzymanych w różnych stylach. Pojawia się nawet we wnętrzach nowoczesnych, które z założenia mają być jasne i na jasnych kolorach bazują. Co można zyskać, jeśli czarne dodatki wprowadzimy do łazienki?

Stylowe wnętrze z efektownymi dodatkami

Czarne dodatki nie stanowią must have współczesnej łazienki. Z powodzeniem można je zastąpić innymi elementami – białymi, w kolorze drewna, chromowanymi… Widząc jednak, jak wiele uroku wprowadzają do aranżacji, naprawdę trudno im się oprzeć. Zastosowane w wystroju w odpowiedni sposób zaakcentują swoją obecność i dodadzą aranżacji charakteru. Sprawią też, że wnętrze stanie się bardziej eleganckie i przyjemne w odbiorze wizualnym. Mogą podkreślać surowy charakter pomieszczenia albo wręcz przeciwnie – stanowić efektowną dekorację pełnego przepychu wnętrza glamour.

Catido Simple PL3Y Bateria podtynkowa bidetowa umywalkowa Czarny mat

Na co należy uważać przy czarnych aranżacjach?

Kolor czarny może zagościć w pomieszczeniach realizowanych w stylu nowoczesnym, nowojorskim, klasycznym, loftowym i wielu innych. Może też, dzięki umiejętnościom projektanta, subtelnie łączyć ze sobą różne style. Stosując go w aranżacji łazienki, warto zachować umiar. Małe pomieszczenie, do którego kolor czarny zostanie wprowadzony w zbyt dużej ilości, może przytłaczać. Takie wnętrze, będzie też robić wrażenie zbyt ciemnego, ciasnego i ponurego. Dla przykładu – decydując się na płytki w kolorze czarnym, lepiej ograniczyć powierzchnię, na której zostaną ułożone, do jednej ściany lub jej fragmentu. W ten sposób można taką powierzchnię ładnie wyeksponować i stworzyć tło dla umieszczonych na niej elementów, np. lustra. Dyskusyjne może być lokalizowanie na takiej ścianie wyposażenia łazienkowego w tym samym kolorze. Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy projektant chce, by było ono niemal niewidoczne. W przeciwnym wypadku na czarnej ścianie lepiej niż czarna bateria może się sprawdzić model w kolorze chromu. A gdzie będzie dobrze wyglądał zestaw prysznicowy czarny lub czarna bateria? Z pewnością doskonale zaprezentuje się na powierzchni białej, beżowej, drewnopodobnej oraz szarej.

Catido Lineardrain Ścienny DB300 Odpływ liniowy szczelinowy Czarny mat

Czerń wykorzystana w łazience jako dekoracyjny akcent nada łazience surowego sznytu, ale sprawi też, że pomieszczenie stanie się bardziej szykowne. W aranżacji może się pojawić jako czarne meble łazienkowe, armatura, haczyki na ręczniki, klamka, uchwyty do szafek, obudowa lustra i inne elementy. Możliwości jest naprawdę wiele. Oczywiście nie trzeba wykorzystywać ich wszystkich, ale umiejętnie nimi żonglując, można stworzyć klimatyczne i eleganckie wnętrze.

Prysznice - kabiny i wyposażenie

Decydując się na czarne łazienkowe meble, należy zdać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj konieczne jest powtórzenie tego koloru w innych elementach wyposażenia. Pomieszczenie, w którym pojawi się wyłącznie jeden przedmiot w czarnym kolorze, może wyglądać jak dzieło przypadku, a nie przemyślana i skrupulatnie zaprojektowana aranżacja. Dlatego zazwyczaj dąży się do tego, by czerń pojawiła się przynajmniej w dwóch, trzech miejscach. Czasem dopuszcza się też więcej czarnych elementów, uważając, by te nie sprawiły, że wystrój stanie się zbyt ciężki.

Jako czarne elementy w łazience bardzo często wykorzystywane są prysznice – kabiny i wyposażenie pryszniców, a dokładniej obudowa kabin i zestaw prysznicowy czarny, w którego skład wchodzi bateria, deszczownica oraz uchwyt do prysznica. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do wyposażenia łazienek właśnie w kolorze czarnym, z łatwością można dobierać elementy, które pozwolą na stworzenie wymarzonej aranżacji. Do ww. produktów można dobrać efektowny czarny brodzik o strukturze kamienia i czarną baterię przeznaczoną do montażu nad umywalką. Opcjonalnie można się też zdecydować na czarne oprawy oświetleniowe oraz czarną oprawę lustra.

Catido Simple Cbox PL4SC Zestaw prysznicowy podtynkowy 3mm rozeta czarny mat

Przy urządzaniu wnętrza, nie tylko łazienki, ale praktycznie każdego, którego realizacji się podejmujemy, bardzo ważna jest konsekwencja w doborze elementów wyposażenia. Dotyczy to zarówno ich kolorystyki, jak i stylistyki. Decydując się na czarne meble łazienkowe w stylu nowoczesnym, należy konsekwentnie trzymać się tego stylu przy wyborze pozostałego wyposażenia. Ewentualnym odstępstwem może być przejście ze stylu nowoczesnego na inny, który podobnie jak ten pierwszy cechuje się minimalizmem i prostą formą. Natomiast zastosowany w łazience zestaw prysznicowy czarny zazwyczaj pociąga za sobą konieczność wyboru czarnej baterii przeznaczonej do montażu nad umywalką i dodatkowo zachowanie podobnej formy obu elementów.

Catido Vidi Low Brodzik struktura kamienia niski 2,6 cm Czarny mat dowolny wymiar

Czarne dodatki do łazienki umiejętnie zastosowane w aranżacji pozwalają na uzyskanie niebanalnego wystroju. Sprawiają, że wnętrze staje się eleganckie i efektowne pod względem wizualnym. Zgodnie z obecnie obowiązującymi na rynku wnętrzarskim trendami cieszą się dużym zainteresowaniem projektantów i prywatnych inwestorów. Pozwalają na tworzenie wnętrz uniwersalnych i estetycznych.

pixel