Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?

2018-12-18
Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience?

Jakie są cechy nowoczesnej łazienki? Musi być przede wszystkim funkcjonalna, bezpieczna i wygodna. Te 3 wyznaczniki komfortowej użyteczności pomieszczenia, w głównej mierze, zapewnia wyposażenie, takie jak meble łazienkowe oraz ceramika. Należy również docenić wartość dodatków, które może i niepozorne, ale odgrywają w tym pomieszczeniu niebagatelną rolę.

Ponadczasowość w służbie nowoczesności

Wyznacznikiem nowoczesności jest obecność ponadczasowych, niezwykle trwałych materiałów. Pamiętajmy jednak, że poza względami estetycznymi, musimy kierować się też kwestiami praktycznymi. To oznacza, że powinniśmy wybrać meble łazienkowe wykonane z takiego tworzywa, które wytrzyma zmienne warunki panujące w łazience, a także będzie odporne na wyginanie i odkształcanie. Poza tym takie meble muszą być pojemne i ustawne, aby bez trudu pomieściły przedmioty, które muszą znaleźć się w pomieszczeniu, jak na przykład kosmetyki.

Jakie wybrać meble?

Naszą nowoczesną łazienkę możemy śmiało wyposażyć w produkty wykonane z płyt drewnopodobnych, tworzyw sztucznych, płyty wiórowej, a nawet z hartowanego szkła czy metalu. Nieocenione są szafki z umywalką, dzięki którym lepiej wykorzystamy wolną przestrzeń w łazience. Schowamy tam różne rzeczy: środki czystości, bieliznę, ręczniki itd. Jeśli nie chcemy szafki, możemy wybrać stojący lub podwieszany słupek z półkami lub szufladkami. Najczęściej stawia się płaskie szafki, jakie dobrze wyglądają zawieszone tuż nad umywalką.

Prysznic czy wanna?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co jest lepsze w nowoczesnej łazience – kabiny prysznicowe czy wanny? Jedno i drugie rozwiązanie ma spore grono zwolenników. Wiele zależy od tego jakim metrażem w łazience dysponujemy. Na prysznice decydują się przede wszystkim właściciele niewielkich pomieszczeń kąpielowych. Wanny królują u miłośników długich, relaksujących kąpieli. Oczywiście, jeśli wielkość łazienki im na to pozwala. Jedne i drugie oferują szereg udogodnień, np. hydromasaż, dzięki którym kąpiel, niezależnie od długości, będzie odprężającym doświadczeniem. Nowoczesną łazienkę cechuje również oszczędność, zarówno wody i energii, szczególnie za sprawą inteligentnych baterii umywalkowych, które nie tylko zmniejszają zużycie wody, ale również ułatwiają korzystanie z łazienki.

Co na podłogę i ściany?

Nie będzie tu zaskoczenia – płytki ceramiczne to najlepszy, najbardziej sprawdzony sposób, by wykończyć zarówno ściany, jak i podłogę w łazience. Praktyczność tego rozwiązania (łatwość utrzymania w czystości, trwałość, nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza) jest niezaprzeczalna. Żeby jednak wybrać odpowiednie płytki, zwracajmy uwagę nie tylko na ich wygląd oraz cenę, ale także na parametry techniczne, czyli nasiąkliwość i antypoślizgowość.

Korzystając z przedstawionych rad, mamy pewność, że nasza łazienka będzie miała status nowoczesnej.

pixel