Jaki syfon do niskiego brodzika?

2020-10-19
Jaki syfon do niskiego brodzika?

Planując remont łazienki, chcemy oczywiście, aby nie tylko wyglądała lepiej niż wcześniej i była bardziej komfortowa, ale również królowały w niej minimalistyczne rozwiązania. To one sprawiają, że to małe pomieszczenie nie zostaje przytłoczone przez nadmiar elementów, dzięki czemu zachwyca jej aranżacyjny kunszt. Jednym z najlepszych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych łazienkach jest niski, prawie że niezauważalny brodzik. Żeby jednak spełniał swoje funkcje, musimy dopasować do niego odpowiedni syfon. Jaki powinien być?

Czym się charakteryzuje nowoczesna łazienka?

To jakie zmiany zaszły w dziedzinie aranżacji wnętrz widać szczególnie po tym, jak prezentują się współczesne łazienki - zupełnie nieprzypominające dawnych tego rodzaju pomieszczeń, odświeżone, jasne i jednocześnie przytulne. W nowocześnie urządzonym pokoju kąpielowym stawia się przede wszystkim na dużą przestrzeń, gdzie rządzą takie elementy jak baterie podtynkowe, wanny wolnostojące, prysznice bez brodzika bądź z niską miską. 

Rządzą tu modernistyczne odcienie - czerni, bieli, szarości, są też brązy i beże. Uwagę zwracają też materiały jak drewno, stal, chrom, szkło, kamień oraz nowoczesne tworzywa sztuczne. Do takiej łazienki dobiera się jedynie przedmioty funkcjonalne, bez żadnych niepotrzebnych ozdób. Dominuje geometryczna armatura o prostych liniach. Półki nie zajmują, jak to było dawniej, wiele miejsca, bo są najczęściej wbudowane ścianę, szafki zaś pozbawione są uchwytów. 

Jak widać, trzeba spełnić kilka warunków, by uzyskać efekt, na jakim nam zależy, czyli nowoczesną łazienkę o minimalistycznym charakterze. Tak urządzone wnętrze wygląda pięknie i stylowo, lecz musi być też w pełni funkcjonalne. Wiedzą to osoby, które do niskiego brodzika dobrały nieodpowiedni syfon… Żeby nie popełnić tego błędu, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed kupnem. Podpowiadamy!

Niski brodzik - dlaczego jest tak popularny?

Nie dziwi, dlaczego niski brodzik wybierany jest tak często. Zapewnia ogromny komfort, bo wchodzi się do niego praktycznie bez wysiłku. Jego nieduży próg jest praktycznie niezauważalny. Ma to szczególnie znaczenie, gdy mamy dzieci bądź mieszkają z nami starsze osoby. Samodzielny prysznic nie sprawia im trudności. Poza tym niski brodzik jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, dlatego, że ma mniejszą powierzchnię i nie ma w nich wyraźnych wgłębień, zakamarków. To więc niewątpliwie dobre rozwiązanie do łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu, lecz nie zapominajmy, że pełną funkcjonalność niski brodzik zapewnia w połączeniu z odpowiednim syfonem. 

Syfon - dlaczego jego rola jest tak ważna?

Syfon jest obowiązkowym elementem w każdej łazience - niezależnie od tego, jak została urządzona. To dlatego, że spełnia on niezbędną funkcję czyszczącą, usuwając brudną wodę z brodzika i jednocześnie niwelując zapachy oraz gazy, jakie wydostają się z kanalizacji. To niezwykle istotny element instalacji odpływowej, bez którego woda zalegałaby w jednym miejscu, co po pewnym czasie byłoby odczuwalne, wypełniając całe pomieszczenie nieprzyjemnymi aromatami. Co równie istotne, aby sam mógł spełniać swoje funkcje, powinien być stale utrzymany w higienie. Producenci, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, stworzyli praktyczne modele, jakie czyści się od góry. 

Syfon do niskiego brodzika - na co zwrócić uwagę?

Żeby syfon pasował idealnie do niskiego brodzika, powinien cechować się kilkoma ważnymi parametrami technicznymi. Jednym z ważniejszych jest jego dopasowanie rozmiarem do brodzika. W przypadku opisywanego modelu kluczowa jest oczywiście wysokość syfonu. To absolutna podstawa, ale równie istotne są inne kwestie, zwłaszcza jego dopasowanie pod kątem wielkości do otworu w brodziku czy przepustowości natrysku, co szczególnie ma znaczenie, jak posiadamy kabinę prysznicową z hydromasażem. 

Syfon powinien być też, o czym wspomnieliśmy już we wcześniejszym fragmencie, czyszczony w dość wygodny sposób, polecane są więc modele, które to ułatwiają - czyszczone od góry. Koniecznie muszą być dobrze wykonane (liczy się jakość materiałów i odpowiednie ich spasowanie) oraz łatwe w montażu.

Jak widać, ten niepozorny element ma ogromne znaczenie, żeby w łazience panowały odpowiednie, niezakłócone nieprzyjemnymi zapachami, warunki.

pixel