Ledy w łazience? Dlaczego nie!

2020-03-25
Ledy w łazience? Dlaczego nie!
We współcześnie urządzanych łazienkach nie ma miejsca na przypadek, gdyż o wystroju decyduje tu niemalże każdy element, także rozmieszczenie punktów oświetleniowych. Zamiast jednego górnego światła - kilka źródeł, które poza swoim tradycyjnym zastosowaniem (oświetlenie pomieszczenia), zapewniają również piękną dekorację, przyczyniając się do stylowej aranżacji łazienki. Idealnie w tym układzie sprawdzają się LED-y!

LED-y - jak zmieniły łazienki?

W przeszłości łazienki urządzone w ciemnych kolorach uchodziły za przejaw zbyt dużej fanaberii, aranżacyjnej odwagi. Głównie z tego powodu, że prezentowały się dość ponuro, co potęgowało dodatkowo górne światło. Nie rozjaśniało pomieszczenia w zadowalającym stopniu, szczególnie gdy nie było w nim okien. 
Obecnie coraz częściej urządza się łazienkę w ciemnych barwach, ponieważ sztuczne oświetlenie nowoczesnej generacji pozwala na więcej - nie tylko zapewniając mocny strumień światła (kierunkowego), ale i stanowiąc dekorację łazienki, tworząc wspaniały klimat we wnętrzu. Nie zapominajmy jednocześnie, że cechują się innymi zaletami, przede wszystkim nie zużywają wiele prądu i są bardzo żywotne. 

Oświetlenie LED w łazience - wiele zalet

Oświetlenie ledowe to połączenie tego, co praktyczne z tym, co stylowe, odgrywając w pomieszczeniu wiele ról. LED-y to jednocześnie oświetlenie górne (główne), pomocnicze i dekoracyjne. Często światło pomocnicze może być jednocześnie dekoracyjne, czego przykładem taśmy ledowe, które wpuszcza się w ramę lustra. Nie tylko uprzyjemniają poranną czy wieczorną toaletę, ale tworzą też klimatyczny nastrój. Dodatkowo, tak atrakcyjna wiązka światła urozmaica design łazienki, szczególnie gdy tego rodzaju taśmy umieścimy również w innych miejscach, na przykład pod wanną lub w rogach ścian. 

Ogromną zaletą lamp ledowych jest też to, że ten rodzaj oświetlenia gwarantuje szeroką paletą barw o zróżnicowanej intensywności. Pierwsza z nich - ciepła wprowadza relaksującą atmosferę, druga - zimna, działa bardziej pobudzająco. Obie z nich pasują idealnie do nowoczesnych łazienek, sprawdzając zarówno podczas zwiększonej aktywności, jak i wieczornego relaksu. 

Zdrowotne działanie oświetlenia ledowego - deszczownica sufitowa Catido Chromoterapia

Oświetlenie LED to - jak wspomnieliśmy - bogate spektrum ciepłego i zimnego światła, które można zastosować w przeróżnych kombinacjach (główne, pomocnicze, dekoracyjne), ale to także wiele innych ciekawych rozwiązań. 

Idealnym przykładem deszczownica sufitowa LED Catido NG40 wykorzystująca siłę chromoterapii, czyli leczenia kolorami. Określana też koloroterapią wpływa uspokajająco, relaksująco, ale i pobudzająco na cały organizm.

Za sprawą różnych barw zyskujemy więcej energii do życia. To jedna z najtańszych i najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Za sprawą deszczownicy sufitowej LED Catido NG40 mamy dostęp do codziennej dawki monochromatycznego światła, które dociera do naszego oka, pobudzając fotoreceptory siatkówki, Dzięki temu sygnał zostaje przekazywany do mózgu - a konkretnie do podwzgórza, przysadki mózgowej i szyszynki, czyli ośrodków mających niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Światło pobudza je i stymuluje działanie szlaków neurohormonalnych, szczególnie melatoniny i serotoniny, wpływając na poziom naszego nastroju, apetytu i rytmu okołodobowego. 

Podsumowując, LED-y w łazience są czymś coraz bardziej powszechnym, nie tylko ze względu na swoje właściwości oświetleniowe, ale również z innych powodów - zdrowotnych. Opisywana deszczownica z funkcją chromoterapii jest tego najlepszym przykładem. 
pixel