Personalizacja, czyli to moja łazienka! Sposoby na nadanie łazience indywidualnego charakteru

2018-12-19
Personalizacja, czyli to moja łazienka! Sposoby na nadanie łazience indywidualnego charakteru

Nieśmiertelna zasada: pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś, odnosi się do każdego wnętrza. W szczególności dotyczy tych miejsc, które aranżujemy w 100% dla siebie i pod siebie, czyli zgodnie ze swoim gustem. Takim pomieszczeniem jest bez wątpienia łazienka – enklawa prywatności, spokoju, izolacji od świata i problemów. Chcemy ją dopasować do swojego stylu życia, jak najbardziej spersonalizować. Jak osiągnąć taki efekt?

Siła personalizacji

Personalizacja wkroczyła w nasze życie niepostrzeżenie, a jej pozycja jest już na tyle mocna, że trudno zbagatelizować jej siłę. Wszystko – sposób ubierania, spędzania wolnego czasu czy urządzanie mieszkania, w tym oczywiście łazienki – ma być wyjątkowe i niepowtarzalne – czyli dokładnie takie jak my! Jeśli już czerpać z jakichś wzorców, to tylko z tych najlepszych!

Łazienka zapewnia pole do popisu, bo obok sypialni to najbardziej prywatne miejsce w domu. Urządzamy ją przede wszystkim dla siebie, nie dla gości. Musimy więc wsłuchać się we własne pragnienia, by odpowiedzieć sobie na pytanie: co sprawi, że to miejsce będzie rzeczywiście “nasze”? Już drobne, niby niepozorne elementy, jak akcesoria łazienkowe: kosz na bieliznę czy lampy zmieniają wiele, a przecież to dopiero początek.

Wyjątkowe płytki

Pojęcie personalizacji bardzo dobrze rozumieją producenci płytek, stale rozszerzając swoją ofertę. Bogactwo modeli płytek ceramicznych – ich kolorów i wzorów zachwyca, a jednocześnie przytłacza swoim ogromem. Jeśli obawiamy się, że pogubimy się w tym natłoku propozycji i w końcu nie będziemy wiedzieli, co wybrać, możemy zamówić spersonalizowany nadruk. To coraz popularniejszy sposób na indywidualizację przestrzeni, dostępny najczęściej na płytach wielkoformatowych. Dzięki temu nasze ściany będą przyozdobione dokładnie tak, jak chcemy, bez żadnych kompromisów.

Idealnie wymierzona personalizacja

Osobisty charakter osiągniemy również, inwestując w meble i inne elementy wystroju robione na zamówienie – pod wymiar. Często, aby poczuć przypływ inspiracji trzeba przejrzeć niezliczone ilości katalogów. Ale warto. W końcu wybieramy wyposażenie, które ma nam służyć jak najdłużej.

O czym dodatkowo warto pamiętać?

  • oryginalne akcenty graficzne – indywidualny charakter łazienki można osiągnąć, decydując się na wyraźny akcent kolorystyczny. Może to być barwna grafika umieszczona na lacobelu, ale też inne rozwiązania sprawdzą się tu doskonale, jak na przykład szklane listwy w intensywnym kolorze
  • lustra – niezbędny element w każdej łazience, który jednak może przybierać różnorodne formy. Może mieć postać zabawnego napisu lub wyglądać naprawdę efektownie dzięki podświetleniu listwami LED, jak na przykład lustro LED Spectrum Forte
  • oświetlenie – nie musi być nudne i przewidywalne. Zawsze warto zastosować oświetlenie mieszane, czyli poza ciepłym, także zimne. Najważniejsze jest oczywiście oświetlenie górne, ale nie zapominajmy o świetlnych punktach znajdujących się przy umywalkach. Warto również postawić na oświetlenie dekoracyjne, na przykład w postaci węży, które podkreślą wnęki bądź kształt brodzika

Może się wydawać, że trudno stworzyć w łazience wnętrze prawdziwie spersonalizowane. Jest to jednak możliwe. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na akcesoria łazienkowe czy płytki ceramiczne – każdy sposób jest dobry. Wymaga jednak od nas sporego zaangażowania i konkretnej wizji. Dlatego, aby rzeczywiście osiągnąć taki efekt, trzeba zastanowić się nad każdym elementem, dobierając go pod kątem zarówno komfortu, jak i estetyki.

pixel