Poznaj trendy łazienkowe na rok 2020

2019-11-25
Poznaj trendy łazienkowe na rok 2020

To, jak wyglądają nasze mieszkania, dużo mówi o nas samych. Aranżując je, podkreślamy swoją osobowość, starając się jednocześnie, aby były nie tylko stylowe, ale i w pełni funkcjonalne. Często wsłuchujemy się też w to, co podpowiada nam rynek, wybierając przedmioty i rozwiązania, które są w danym okresie szczególnie warte uwagi. Każdego roku można czerpać garściami z trendów, także w nadchodzącym - 2020, szykuje się wiele, wiele dobrego. Poznajmy je!

Czerń nigdy nie była tak sexy!

Czerń bywa kontrowersyjna, szczególnie jeśli jest jej za dużo. Gdy jednak zdobi poszczególne elementy, daje zaskakująco dobre rezultaty. I tak właśnie ma to wyglądać w 2020 roku, bo producenci proponują odważnie czarne zestawy prysznicowe podtynkowe czy nawet kabiny prysznicowe. Ciekawym przykładem elegancka bateria Catido Vidi. Pamiętajmy, że nieodzowną częścią czerni w łazience jest to, co przeciwstawne, czyli kolor biały, który może pokryć na przykład kafelki ścienne. Doskonale sprawdzają się też inne elementy rozświetlające - duża ilość lamp i luster.

Biel - królowa wszystkich barw

Niech jednak nie zwiedzie nas ta popularność czerni, gdyż rzeczywistą ponadczasowością charakteryzuje się biel - i to właśnie ona jest jednym z trendów nadchodzącego 2020 roku. Jest niezmiennie prawdziwą królową barw, stojąc ponad innymi kolorami, wzorami, jak i motywami. Zapominano o niej, wybierając inne rozwiązania, ale później wracała z jeszcze większą siłą tak jak teraz.

Podkreśla to, co w łazience najważniejsze, czyli atmosferę czystości, lekkości i relaksu. Zapewnia tworzenie ciekawych kombinacji z innymi barwami i wzorami, to samo zresztą powiemy o materiałach jak drewno, metal czy kamień. Jakby tego było mało, optycznie powiększa pomieszczenie, co szczególnie w małych łazienkach ma znaczenie.

Jeszcze więcej naturalności w łazience

Z roku na rok w naszych domach gości coraz więcej naturalnych dodatków. Doskonałym przykładem drewno, niezwykle uniwersalny materiał pasujący do wnętrza urządzonego niemalże w każdym stylu - niezależnie, czy gustujemy w klimatach skandynawskich, industrialnych czy retro. Samo takie wykończenie może jednak sporo kosztować, więc warto zainwestować w materiały drewnopochodne, jak płytki podłogowe, a prawdziwie drewniane akcenty podkreślmy przez takie akcesoria, jak mydelniczki, kubki czy uchwyty.

Miska WC bez rantu, czyli nowy poziom higieny

WC bezkołnierzowe powoli wypierają tradycyjne modele WC, a w 2020 roku nastąpi dalsza ekspansja tego rozwiązania, zapewniając jeszcze lepszą higienę. Charakteryzują się specjalną konstrukcją wewnętrzną bez kołnierza, pod którym w standardowych modelach gromadzą się bakterie i zarazki. Dzięki nowoczesnej technologii odpowiedzialnej za rozprowadzanie wody, strumień podczas spłukiwania dokładnie obmywa całą powierzchnię, przy czym nie chlapie wodą poza obręb muszli klozetowej. Nie tylko więc mamy zapewnioną idealnie czystą toaletę, ale i brak przykrego obowiązku szorowania trudnostępnych miejsc. W wielu WC bez rantu stosuje się też różne systemy zapewniające obniżone zużycie wody - przykładem model Rimless Catido Taifun.

Coraz nowocześniejsze toalety

WC bez rantu zyskuje na znaczeniu, tak samo, jak toalety myjące, czyli WC z funkcją bidetu. Łazienka przyszłości to więc miejsce, w którym WC nie służy już tylko zaspokajaniu podstawowych fizjologicznych potrzeb, ale i zapewnia 100% czystości i komfortu. To WC, które z wyglądu może i przypomina tradycyjną muszlę, ale już pod kątem tego, co potrafi - niekoniecznie. Co tylko chcemy: skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, suszenie, delikatne podmywanie okolic intymnych i wiele, wiele innych.

Czy wymienione trendy rzeczywiście zdominują nasze łazienki w 2020 roku i być może w kolejnych latach? Dowiemy się o tym niebawem, lecz wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie!

pixel