Przyciski do zestawów WC - zachwyć się pomysłem i designem

2020-03-25
Przyciski do zestawów WC - zachwyć się pomysłem i designem
Każda łazienka składa się z szeregu obowiązkowych elementów - tych bardziej widocznych (wanna, umywalka, sedes), jak i niepozornych, acz niezwykle istotnych. Do tej grupy zaliczamy szczególnie przyciski do zestawów WC. Coraz częściej wybierane są nie tylko ze względu na swoje praktyczne zastosowanie, ale również pod kątem wyglądu. Ten - wydawałoby się - drobny szczegół ma więc niebagatelne znaczenie!

Żegnaj stare - witaj nowe!

Łazienki pięknieją, gdyż w coraz mniejszym stopniu są zdominowane przez niezbyt przyjemne dla oka rozwiązania. Chociaż praktyczne, to jednak burzą całą aranżacyjną koncepcję. Dobitnym przykładem tradycyjne muszle klozetowe z brzydkim, zajmującym wiele miejsca i zbierającym brud, zbiornikiem. 

Na szczęście tego rodzaju akcesoria łazienkowe odchodzą do przeszłości. Zamiast nich - stylowe zestawy podtynkowe, w których ilość mało estetycznych instalacji ograniczony jest do absolutnego minimum. Designerskie przyciski do WC wpisują się idealnie w ten trend!

Przyciski do zestawów WC - nie tylko praktyczne

Przyciski do zestawów WC odpowiadają za ważne zadania - uruchamianie systemu, dozowanie ilości wody, a także umożliwiają stosowanie wkładów odświeżających. Jeszcze do niedawna nikt nie zwracał uwagi na ich inne walory. Liczyło się tylko to, aby przycisk działał bezawaryjnie i cechował się trwałością. Jego wygląd był sprawą drugorzędną. Aktualnie nic się nie zmieniło pod kątem kwestii praktycznych, a więc przyciski tak jak wcześniej mają być niezawodne. Obecnie jednak mają też prezentować się wyjątkowo gustownie, pasując do wystroju całego pomieszczenia. 

Przyciski spłukujące do WC - co warto o nich wiedzieć?

Wybór przycisków spłukujących jest spory, a co najważniejsze - zróżnicowany, przede wszystkim ze względu na materiał, z którego ten element został wykonany. Przeważnie dobiera się je do pozostałych akcesoriów wyposażenia łazienki. Możemy przebierać wśród modeli spłukiwanych manualnie, pneumatycznie bądź elektronicznie. Najpopularniejsze są wersje mechaniczne plastikowe, których największą zaletą jest cena, zaczynająca się już od 150 złotych. 

Jeśli jednak zapłacimy więcej, to mamy pewność, że przycisk do WC będzie nie tylko wytrzymały, ale i stylowy, bo wykonany ze szlachetnych materiałów jak metal, szkło czy stal kwasowa. Najnowocześniejsze są zaś przyciski spłukujące bezdotykowe, które sterować możemy za pomocą Wi-Fi. Taką ofertę przygotowała firma Catido - model KATION Duo White to najbardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni dotykać przycisku. To jednocześnie niezwykle elegancki panel z efektem świetlnym wykonany ze szkła, które wspaniale prezentuje się w gustownie urządzonej łazience. Praktycznie bezobsługowy, łatwy w montażu i utrzymaniu czystości. 

Nie zapominajmy jednocześnie, że nowoczesne przyciski spłukujące charakteryzują się tym, że zostały wyposażone w dwustopniowy system spłukiwania wody, co zapewnia duże oszczędności. W sprzedaży znajdziemy różne wersje: 3 lub 6 litrów, ale też tak zwane modele nano zużywające w jednym spłukaniu 2 lub 4 litry wody. Innym ciekawym rozwiązaniem jest przycisk z funkcją STOP, który - jak dokładnie jego nazwa wskazuje - pozwala zatrzymać spłukiwanie w dowolnym momencie (przeważnie dwukrotnie naciskając przycisk). 

Mała rzecz, lecz niezwykle istotna w każdej łazience - tak można podsumować przyciski spłukujące do WC. Współcześnie mają nie tylko działać bezawaryjnie, ale i prezentować się równie gustownie, jak inne elementy w łazience.
pixel