Wybieramy najlepszą szafkę podwieszaną z umywalką do Twojej łazienki!

2020-12-11
Wybieramy najlepszą szafkę podwieszaną z umywalką do Twojej łazienki!

W dobrze urządzonej łazience każdy element wystroju ma swoje miejsce, co wpływa na jej lepszą estetykę, ale i poprawia walory użytkowe. Aranżując więc to pomieszczenie, powinniśmy wziąć pod uwagę te dwa obszary - atrakcyjność wizualną i maksymalną funkcjonalność, żeby codzienne korzystanie z łazienki było w pełni zadowalające. Jednym z ważniejszych zadań jest wybór szafki podwieszanej z umywalką. O czym pamiętać?

Jaka jest jej rola w łazience?

Szafka podwieszana z umywalką powinna znaleźć się w każdej łazience, bo to rozwiązanie pod wieloma względami korzystne - ładne i praktyczne. Nie tylko łatwo dzięki niej w elegancki sposób ukryć syfon, ale też schować w jej wnętrzu (dzięki licznym półkom) różne większe i mniejsze przedmioty jak kosmetyczka, suszarka do włosów, zapasowa rolka papieru, grzebień itp. To, jak wiadomo, rzeczy bardzo przydatne, ale niewskazane, aby były na widoku. Choć na rynku oferowane są dwa rodzaje szafek pod umywalkę - wiszące oraz stojące, to w tym artykule głównie skupimy się na pierwszym typie.

Szafka podwieszana z umywalką - dlaczego warto?

  • Szafka podwieszana pod umywalkę wybierana jest bardzo często, bo doskonale pasuje do nowocześnie urządzonej łazienki. Zachwyca jej elegancja, designerski sznyt, a co równie ważne - ergonomiczność, szczególnie że dzięki niej zyskujemy wolną przestrzeń pomiędzy dnem szafki a podłogą, co nie jest dostępne w przypadku modeli stojących.To nie tylko dodatkowa ilość miejsca, ale też optyczne powiększenie łazienki. Docenią to szczególnie posiadacze małych łazienek, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Umiejętne zaaranżowanie i mądre, przemyślane wyposażenie takiego wnętrza pozwala na wizualne skorygowanie jego wyglądu.
  • To tym bardziej ciekawe rozwiązanie, gdy szafkę podwieszaną kupujemy razem z umywalką, bo taki komplet daje gwarancje, że oba elementy idealnie do siebie pasują. Komponują się perfekcyjnie zarówno gdy mowa o rozmiarze, jak i stylistyce.
  • Łatwe czyszczenie posadzki to kolejna ważna zaleta, bo brak zabudowy umożliwia bezproblemowe wykonywanie tego zadania, dzięki czemu podłoga zawsze pozostaje zadbana. Zawsze, bez wielkiego wysiłku odkurzymy oraz umyjemy płytki pod tym meblem, zachowując we wnętrzu odpowiednią higienę. 
  • Co równie istotne, montaż szafki podwieszanej jest niezwykle łatwy, zapewnia to też dużą dowolność w zakresie wysokości jej usytuowania. Zyskujemy dzięki temu dużą swobodę aranżacyjną, czego nie uzyskamy przypadku szafek stojących, mających ustalony górny poziom. Ma to ogromne znaczenie w pomieszczeniach, z których korzystają osoby o różnych - wysokim i niskim - wzroście. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Szafki podwieszane mogą różnić się pod wieloma względami - stylem, materiałem i budową. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na istotne kwestie. 

  • Jedną z nich jest obecność szuflad lub zamykanych drzwiczek. Lepiej jak są czy ich nie ma? Jaki wariant powinien nas mocniej przekonać? Oczywiście, nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi, bo wszystko zależy od naszych upodobań. Możemy tylko podpowiedzieć, że w pełni wysuwające się szuflady zapewniają łatwy dostęp do całej ich zawartości, czego nie ma w modelach z tradycyjnymi drzwiczkami. W tym przypadku ciężej dosięgnąć do rzeczy, które znajdują się w głębszych partiach półek.
  • Szafka podwieszana z umywalką powinna być jak najbardziej komfortowa w codziennym użytkowaniu. Ważną rolę odgrywa tu też to, czy zamontowano w niej tzw. cichy domyk. Może i to wydawać się mało znaczące, ale tylko pozornie tak jest, gdyż dzięki temu mechanizmowi unikniemy głośnego zasuwania się szuflad, a także trzaskania drzwiczek.
  • Istotna kwestia to także rodzaj uchwytów. Szafki podwieszane z umywalką mogą zostać wyposażone w uchwyty w formie gałek lub relingów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by były po prostu bezuchwytowe. Zawsze też możemy wymienić uchwyty na nowe, co pozwoli nam zmienić nie tylko wygląd szafek, ale i polepszyć wygląd łazienki. 
  • Co do stylistyki mebli mamy do wyboru ogrom różnych rozwiązań, zwłaszcza wiele wzorów: jednolitych, o kolorowych frontach czy też takich, co imitują wyglądem drewno. Oczywiście, dobierajmy je pod kątem tego, w jakim klimacie aranżacyjnym urządzamy łazienkę.
  • Szafki podwieszane mogą też mieścić w sobie dwie umywalki, co szczególnie sprawdza się w dużych rodzinnych łazienkach. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, szczególnie jak mamy takie możliwości, a jednocześnie chcemy zapewnić sobie większą swobodę korzystania z tego pomieszczenia. 

Jak widzimy, szafka podwieszana z umywalką to optymalne, cechujące się wieloma zaletami, rozwiązanie. Niezależnie od tego, jak duża jest nasza łazienka, warto zainwestować w ten zestaw, zyskując pod kątem estetycznym i funkcjonalnym.

pixel