Zadbaj o szczegóły - najciekawsze słuchawki prysznicowe

2021-04-29
Zadbaj o szczegóły - najciekawsze słuchawki prysznicowe

Kąpiel to nie tylko przyjemność dla ciała, to również ukojenie zmysłów. Już przed wiekami wiedzieli o tym Rzymianie, którzy specjalnie do tego celu stworzyli łaźnie. To właśnie wtedy zaprojektowano też pierwsze słuchawki prysznicowe, dość prymitywne, bo wykonane z ołowianych rur, ale zapewniające namiastkę tego, co znamy współcześnie. Obecnie mamy całe bogactwo rozwiązań, ale często nie potrafimy tego wykorzystać. Żeby więc wybrać świadomie, przygotowaliśmy poniższy poradnik.

Klasyka zawsze chętnie wybierana

Lata mijają, mody przychodzą i odchodzą, a klasyka nigdy się nie starzeje. Tak samo jest w przypadku słuchawek prysznicowych, gdzie klasyczny styl występuje w odświeżonym, atrakcyjnym wydaniu. Cenione są szczególnie przez osoby uwielbiające ponadczasowy wystrój łazienki, bez zbędnych dodatków i nowinek. Co jednak ważne, rzadko spotkać można dokładną reprodukcję historycznych form - zamiast tego mamy tu subtelną formę, która perfekcyjnie komponuje się z innymi elementami - ceramiką i meblami łazienkowymi.

Słuchawki reprezentujące styl klasyczny najczęściej dostępne są w kolorze srebra, ale i coraz częściej białego matu jak wykonana z nierdzewnej stali - Catido NS5. Idealnie pasuje do innych akcesoriów w łazience typu wieszaki (srebrne, wykonane z chromu haczyki Stella), czy uchwyty do papieru toaletowego Soul.

Powiew nowoczesności

Niektórzy klienci doceniają klasyczne rozwiązania, ale chcą mieć w swojej łazience więcej nowoczesnych elementów. Dzięki nim można podkreślić oryginalny projekt swojej łazienki, bo w tym obszarze mamy do wyboru prawdziwe bogactwo ciekawych konstrukcji, niebanalnych rozwiązań, kolorów i faktur. Taki rodzaj słuchawek to też doskonały sposób, aby odświeżyć wystrój naszego pokoju kąpielowego, wprowadzić do niego ożywczy element.

Jednym z głównych trendów - królujących coraz bardziej także w łazienkach - jest minimalizm, wyrażony przez proste, regularne krawędzie, chromowane bądź mosiężne lśniące powierzchnie. Nietuzinkowa o geometrycznym kształcie jest zwłaszcza słuchawka mosiężna Catido NS1, która dostępna jest również w innych wariantach: jako biały mat i czarny mat. W sprzedaży są jednocześnie ekstrawaganckie rozwiązania, które wielu mogą przypaść do gustu - to szczególnie słuchawki prysznicowe pokryte złotym matem: Catido NS1, NS6 oraz NS5.

Na co dodatkowo zwracać uwagę?

Wiadomo, przed wyborem oceńmy, jaki wygląd bardziej nam się podoba: klasyczny czy nowoczesny, a także sprawdźmy, czy interesujący nas model jest funkcjonalny. Poza tym, warto dowiedzieć, czy słuchawka będzie łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Jeśli zaś zależy nam na maksymalnym relaksie, przekonajmy się, czy model, który przypadł nam do gustu, zapewnia bogactwo strumieni. Najczęściej stosowane są orzeźwiające i odświeżające strumienie deszczowe, hydromasaże, mgiełka wodna, a także strumienie miękkie i mieszane. Im więcej, tym większe doznania dla ciała i ducha!

Może więc się wydawać, że słuchawka prysznicowa to mało znaczący element, od którego niewiele zależy. To oczywiście błędne przekonanie, co udowodniliśmy w powyższym artykule. Urządzając więc łazienkę, nie zapomnijmy, aby mądrze i bez pośpiechu wybrać odpowiednią słuchawkę prysznicową.

pixel