Zagwarantuj sobie pełnię relaksu z wysokiej jakości deszczownicami!

2021-06-24
Zagwarantuj sobie pełnię relaksu z wysokiej jakości deszczownicami!

Łazienki prezentują się coraz nowocześniej i są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Wpływają na to ulepszenia, wśród których na szczególną uwagę zasługuje deszczownica. To ciekawe rozwiązanie, na jakie decyduje się wiele osób. Jeśli remontujemy łazienkę lub mamy takie plany w najbliższym czasie, warto pomyśleć o zainwestowaniu w deszczownicę. Dlaczego to dobra opcja? Sprawdźmy!

Deszczownica - co to takiego?

To po prostu słuchawka prysznicowa innego rodzaju, różniąca się sposobem montażu, gdyż przymocowywana jest na “sztywno” - nie można jej, jak tradycyjnej słuchawki, ruszyć. Jej nazwa nie jest przypadkowa, a zawdzięcza ją małym, gęsto rozmieszczonym otworom, przez jakie kapiąca woda przypomina deszcz. Jak w przypadku zwykłych słuchawek prysznicowych dostępne są dwa typy deszczownic - nowocześniejsze podtynkowe i bardziej tradycyjne, czyli natynkowe.

Pierwsze z wymienionych są częściej wybierane, głównie z powodu popularności zestawów prysznicowych podtynkowych. Zajmują mniej miejsca od baterii natynkowych, są też praktyczniejsze w korzystaniu. Pamiętajmy jednak to, o czym już wspomnieliśmy wcześniej, że są przytwierdzone na stałe, więc każda awaria bywa problematyczna, bo skutkuje rozebraniem całej zabudowy. W najgorszym przypadku trzeba wykonać generalny remont.

Deszczownica - dlaczego warto?

Jeśli chcemy, aby prysznic był czymś więcej niż tylko zwykłą czynnością higieniczną, lecz zapewniał miłe doznania, przynoszące relaks i odprężenie, zdecydowanie powinniśmy zainwestować w deszczownicę. Jej duży rozmiar sprawia, że idealnie spłucze ciało, perfekcyjnie je odświeżając. Prezentują się one niezwykle elegancko, wzbogacając aranżacyjnie każdą łazienkę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów deszczownic, różniących się wyglądem.

Są deszczownice prezentujące się bardzo nowocześnie i bardziej tradycyjnie - w stylu vintage. Są modele wyposażone w podświetlenie ledowe i wiele, wiele innych zachwycających swoim oryginalnym wykończeniem. Ogromną zaletą deszczownicy jest oszczędność wody, lecz, żeby tak było, powinna ona być wyposażona w perlator. Odpowiada on za napowietrzanie strumienia wody, co zapewnia, że krople są lekkie i spiętrzone. Przekłada się to na niższe zużycie wody.

Warto wybierać deszczownice, w których można regulować strumień wody, wybierając taki, na jaki w danym momencie mamy ochotę. Może to być delikatna mżawka, hydromasaż lub tryb “wodospadu”, czyli intensywny strumień. Pamiętajmy, że zaawansowane modele zapewniają dostęp do nawet kilkudziesięciu stopni regulacji. A przecież dochodzą do tego też inne funkcje, takie jak chromoterapia - terapia kolorem (na przykład model Catido NG40 LED - deszczownica sufitowa LED wraz z funkcją chromoterapii, czyli leczenie kolorami; wyposażona w 208 diod ledowych) , czy kąpiel w rytmie muzyki. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Wybieramy deszczownicę - o czym pamiętać?

Nim zdecydujemy się na zakup deszczownicy, powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze czynniki. Dzięki temu wybrany przez nas model będzie świetnie sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. Bardzo ważnym kryterium jest wygląd deszczownicy, szczególnie że dostępne modele różnią się pod względem rozmiaru, kształtu i koloru. Producenci stawiają na nowoczesny design, oferowane są deszczownice kwadratowe, okrągłe, prostokątne, ale nawet ośmiokątne. To bogactwo wyboru może nas przytłoczyć, lecz jak poczujemy się zagubieni, pamiętajmy, by zawsze kierować się najważniejszymi parametrami.

Po pierwsze - deszczownica musi spełniać swoje funkcje, po drugie - równie istotne jest to, aby dopasować ją do aranżacji łazienki. Jeśli przykładowo wybraliśmy zestaw prysznicowy podtynkowy, to deszczownica też musi być w tej technologii, co ma zarówno znaczenie estetyczne, jak i funkcjonalne. Zwracajmy również uwagę na materiały, z jakich została wyprodukowana deszczownica. Zdecydowanie polecamy stal nierdzewną, która jest nie tylko bardzo wytrzymała i odporna, zapewniając wysoką odporność przed osadzaniem się brudu i osadu z kamienia, ale też świetnie się prezentuje.

Rodzaje deszczownic - poznajmy wszystkie

Przed wybraniem deszczownicy, powinniśmy też wiedzieć, że dostępnych jest kilka jej rodzajów. Dwie z nich już poznaliśmy. Natynkowa jest połączona z baterią i wchodzi w skład tradycyjnych natynkowych zestawów prysznicowych, podtynkowa zaś montowana jest na stelażu podtynkowym, więc większa część instalacji schowana jest w ścianie, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

Poza wymienionymi mamy też deszczownicę prysznicową, którą najczęściej montuje się zamiast słuchawki prysznicowej. Jej montaż jest niebywale prosty - wystarczy przykręcić do niej wąż doprowadzający wodę. Jej koszt jest niski. Kolejną opcją jest deszczownica sufitowa. Jak sama nazwa wskazuje - przymocowuje się ją do sufitu, ewentualnie do podsufitki na specjalnym uchwycie. Jest dość duża, zwłaszcza w porównaniu do innych deszczownic. Pozostała jeszcze deszczownica kaskadowa - jej znakiem rozpoznawczym jest wylewka kaskadowa, po jakiej spływa strumień wody podobny do wodospadu. Oczywiście, poza nim zapewnia te same możliwości, co inne deszczownice.

Zagwarantuj sobie pełnię relaksu, wybierając wysokiej jakości deszczownicę. Aby tak było, koniecznie trzeba ocenić jej parametry - wygląd i dostępne funkcjonalności, dzięki czemu będzie ona nie tylko zapewniała komfort użytkowania, ale i perfekcyjnie pasowała do aranżacji łazienki.

pixel