Złoto w kuchni, czyli pomysł na luksusową aranżację

2023-04-03
Złoto w kuchni, czyli pomysł na luksusową aranżację

Złote dodatki do kuchni mogą zupełnie odmienić monotonne i minimalistyczne aranżacje kuchenne. Dzięki nim pomieszczenie nabierze luksusu lub stylizacyjnego charakteru retro. Złoto może mieć różny odcień. Może być jasne i błyszczące, przybrudzone i stare bądź matowe. Sprawdź, jak wykorzystać złoto w kuchni do podniesienia atrakcyjności aranżacji.

Kuchnia ze złotem dla koneserów piękna

Aranżacja luksusowej kuchni nie może obejść się bez złotych dodatków. To właśnie one dodadzą wnętrzu największego splendoru. Kruszec ten i jego barwa od zawsze kojarzone było z bogactwem, zbytkiem i arystokracją. Dzięki dużemu wyborowi dodatków kuchennych w kolorze złota także i Ty możesz wnieść je do swojej aranżacji. Jak jednak łączyć złoto z innymi kolorami, aby uzyskać pełnię elegancji, a nie barkowego kiczu?

Kluczem jak zwykle jest umiar. W bogato zdobionej i małej kuchni złote fronty kuchenne mogą przytłoczyć pomieszczenie. Złoto jest doskonale widoczne, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest wprowadzenie go do aranżacji w postaci drobnych akcentów. Sprawdź, jak łączyć kolory i jak uzyskać najlepsze efekty.

Do jakiej kuchni pasuje złoto?

Złote dodatki do kuchni mogą być obecne w kuchniach utrzymanych w wielu różnorodnych stylach. Są mocno obecne w luksusowym stylu glamour, gdzie wraz z błyszczącymi dodatkami tworzą iluzoryczny klimat splendoru hollywoodzkich gwiazd. Złoto zestawione z głębokim odcieniem drewna doskonale prezentuje się w stylu kolonialnym. Jeśli jednak lubisz różnorodność i mnóstwo drobnych szczegółów, doskonałym rozwiązaniem będzie kuchnia w stylu orientalnym, gdzie różnobarwne mozaiki uzupełniają złote akcenty.

Złoto w kuchni w swojej najbardziej eleganckiej formie obecne jest w aranżacjach nowoczesnych i retro, gdzie przepych jest idealnie równoważony jednolitymi frontami mebli, spokojnymi kolorami i minimalistycznym wyposażeniem.

Catido Nova SL76TY Zlewozmywak granitowy podwieszany lub nakładany

Nowoczesna kuchnia ze złotymi dodatkami dla miłośników detali

Wśród uniwersalnych i tym samym najpopularniejszych aranżacji dominuje szara kuchnia ze złotymi dodatkami. Pomieszczenia te są łatwe do utrzymania w czystości i dają duże możliwości dobierania innych elementów. Szare fronty i ściany zróżnicowane różnymi odcieniami tej barwy świetnie uzupełnią złote dodatki do kuchni w postaci klamek, armatury czy akcesoriów kuchennych. Idealnym wyborem będzie złoto o przygaszonym, matowym kolorze.

Elegancka kuchnia czarno-złota dla kochających klasę

Czarno złota kuchni jest wyborem dla osób odważnych i lubiących wyraziste aranżacje. Najlepiej prezentuje się także w pomieszczeniach o dość dużej powierzchni, ponieważ dominujący czarny kolor ma tendencję do zmniejszania przestrzeni. Na czarnych ścianach, meblach i podłodze idealnie będą odznaczać się złote dodatki o wyrazistym błyszczącym kolorze. Złoto w tych aranżacjach możesz wprowadzić za pomocą oświetlenia, dekoracji ściennych. Czarne zlewy granitowe do kuchni doskonale uzupełni złota bateria.

Biała kuchnia ze złotem – luksus w nowoczesnej odsłonie

Kolejnym pomysłem na aranżację luksusowej kuchni jest biało-złota kuchnia, w której barwy te możesz równoważyć na wiele sposobów. Biel jest kolorem, który pasuje zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Świetnie wygląda przy nim zarówno błyszczące, jak i matowe czy nawet stare złoto. Biała barwa mebli, podłogi i ścian doskonale zrównoważy nawet złotą ścianę w kuchni, która będzie najbardziej okazałą i wyraźną dekoracją.

Catido Nova SL50 50 CM Zlewozmywak kuchenny ceramiczny jednokomorowy podwieszany biały

Aranżacja – kuchnia w kolorze złota

Złoto w kuchni może być wprowadzone na wiele sposobów. Możesz zrobić to za pomocą elementów meblowych, wyposażenia stylizowanego na retro, armatury, dodatków czy nawet materiałów wykańczających ścianę. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych pomysłów na wprowadzenie złotych dodatków do kuchni.

Złota bateria kuchenna — narzędzie i ozdoba

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępna jest armatura i wyposażenie do kuchni odcieniu złota. Wiele osób sięga po złote baterie do zlewozmywaków, co jest idealnym rozwiązaniem sprawdzającym się niezależnie od dominującej kolorystyki wnętrza, ale także jego stylu. Bateria tworzy ze zlewozmywakiem spójną całość, a złota armatura doskonale prezentuje się zarówno przy czarnym, jak i białym zlewie. Masz zatem wiele możliwości aranżacji tego elementu wyposażenia kuchennego.

Catido Minimal SL30 Bateria kuchenna wyciągana-chowana Złoty mat

Meble kuchenne ze złotymi frontami – wystrój i funkcjonalność

Złote fronty mebli kuchennych wydają się pomysłem dość odważnym, ponieważ często zajmują nawet całą ścianę w kuchni. Tak dużą powierzchnię złotą najlepiej równoważy biały kolor. Jeśli jednak jest to dla Ciebie za wiele, zawsze możesz zdecydować się na fronty ze złotym wzorem lub jedynie złotymi uchwytami i klamkami. Do nich znacznie łatwiej dobrać zlewozmywaki podwieszane do kuchni i inne wyposażenie kuchenne.

Kuchnia z marmurowym blatem – dodatek wykańczający aranżację

Do kuchni w kolorze złota doskonale pasuje marmur, który jeszcze bardziej podkreśla jej luksusowy charakter. Na rynku możesz znaleźć materiały wykańczające z prawdziwego marmuru lub jego imitacji w kolorze białym ze złotym żyłkowaniem. Marmur ten idealnie będzie pasował do baterii kuchennych i innych złotych dodatków.

Złoto w kuchni doda aranżacji splendoru. Pozwoli Ci także ożywić monotonne, nowoczesne wnętrza. Możesz wprowadzić je za pomocą dodatków w postaci klamek do mebli czy baterii kuchennej. W poszukiwaniu złotego wyposażenia do kuchni odwiedź nasz sklep internetowy Catido.

pixel