Blog

Wybieramy płytki ceramiczne do łazienki

Wybieramy płytki ceramiczne do łazienkiPodjęliśmy decyzję o remoncie łazienki, bo jej obecny stan jeszcze może nie doprowadza nas do rozpaczy, ale zaczyna mocno niepokoić. W łazience proces niszczenia różnych urządzeń, pojawienia się pleśni i grzybów jest o wiele szybszy niż w innych pomieszczeniach, ponieważ panują tu specyficzne, bardzo wilgotne warunki. Jeśli więc widzimy, że coś się niedobrego dzieje - warto działać. Nowy wygląd łazienki zależy w głównej mierze od płytek ceramicznych, dobierzemy je więc mądrze, uwzględniając najważniejsze parametry!
Przeczytaj więcej

Brodziki prysznicowe – prostokątne, kwadratowe czy półokrągłe? Jaki wybrać?

Brodziki prysznicowe – prostokątne, kwadratowe czy półokrągłe? Jaki wybrać?

W łazience zaczynamy i kończymy dzień. Odpoczywamy, odświeżamy się i przygotowujemy do nowych wyzwań. W jej skład wchodzi kilka obowiązkowych elementów wyposażenia, wśród których jednym z ważniejszych jest kabina prysznicowa, ale i dobrze dobrany brodzik. Wybór jest spory. Który będzie odpowiedni? Sprawdźmy to!


Przeczytaj więcej

Łazienka w stylu modern classic. Co powinno się w niej znaleźć?

Łazienka w stylu modern classic. Co powinno się w niej znaleźć?

Urządzamy wnętrza w stylu podkreślającym naszą osobowość i podejście do rzeczywistości. Nie inaczej jest z łazienką, która obok sypialni jest najbardziej intymnym miejscem w domu. Wiele osób decyduje się na minimalistyczny wystrój połączony z pełną funkcjonalności i ponadczasową klasyką. Reprezentantem tego aranżacyjnego nurtu jest styl modern classic. Jak odnajdzie się w naszej łazience?


Przeczytaj więcej

Bateria łazienkowa – biała, srebrna czy czarna? Kolorystyczna konsekwencja czy kontrast?

Bateria łazienkowa – biała, srebrna czy czarna? Kolorystyczna konsekwencja czy kontrast?

Jeszcze jakiś czas temu nie zwracało się szczególnej uwagi na to, jak ma wyglądać bateria łazienkowa. Większość z nich dostępna była w klasycznych kształtach i jednym kolorze – srebrnym. Brak wyboru, brak dylematu. To się jednak zmieniło i dzisiaj nie jesteśmy skazani na dominację jednego koloru i stylu, ponieważ oferta producentów jest bogata, zaś zakres cen dopasowany do możliwości każdej kieszeni! Jaką wobec tego baterię łazienkową wybrać?


Przeczytaj więcej

Co to jest stelaż podtynkowy i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Co to jest stelaż podtynkowy i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?Nasze domy, w tym i łazienki, zmieniają się z roku na rok. Stają się coraz bardziej funkcjonalne, komfortowe i estetyczne. Jest kilka rozwiązań, które na dobre wpisały się w aranżacyjny kanon – jednym z nich są stelaże podtynkowe. Jeśli planujemy zamontować go we własnej łazience i nie do końca wiemy jaki rodzaj wybrać, to ten artykuł pomoże w podjęciu decyzji. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę.
Przeczytaj więcej

Przycisk spłukujący – jak wybrać najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Przycisk spłukujący – jak wybrać najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Planując remont łazienki, musimy wziąć pod uwagę to, że jest uciążliwy i rozkłada się w czasie. Dlatego powinniśmy bardzo skrupulatnie zastanowić się nad nowym wyglądem tego pomieszczenia. Nie tylko pod względem standardowego wyposażenie, ale również drobnych elementów i akcesoriów. Szczegóły, pozornie nieistotne mogą zaważyć zarówno na ostatecznym wyglądzie łazienki, jak i szybkości zakończenia prac. Tak jest w przypadku źle dobranego przycisku spłukującego. Jak uniknąć niemiłej niespodzianki?


Przeczytaj więcej

Baterie podtynkowe – jak wybrać armaturę podtynkową do łazienki?

Baterie podtynkowe – jak wybrać armaturę podtynkową do łazienki?

Nasze mieszkania stają się coraz bardziej dopieszczone, a wnętrzem, gdzie te pozytywne zmiany są coraz bardziej zauważalne, jest łazienka. Najnowsze trendy w urządzaniu pozwalają ograniczyć do minimum ilość detali, które psują wygląd pokoju kąpielowego. Idealnym przykładem są baterie podtynkowe, spełniające swoją najważniejszą funkcję, ale schowane w ścianie. Zyskuje na tym wygląd całego pomieszczenia. Warto skorzystać z tego rozwiązania, lecz o czym pamiętać przed kupnem?


Przeczytaj więcej

Styl art deco w łazience

Styl art deco w łazienceChociaż styl art deco powstał w okolicach 1919 roku, to zyskał na znaczeniu trochę później – w latach 20. i 30. XX wieku. Termin wywodzi się z języka francuskiego (art to sztuka, a decoratif – dekorowanie, dekoracyjny) i wywarł ogromny wpływ na rzeczywistość, zarówno na sztukę użytkową, malarstwo, architekturę, jak i urządzanie wnętrz, w tym łazienek. Od kiedy się pojawił, poranna i wieczorna higiena nabrała zupełnie innego wymiaru.
Przeczytaj więcej

Kabiny prysznicowe kontra parawany nawannowe – co wybrać?

Kabiny prysznicowe kontra parawany nawannowe – co wybrać?Jedna z najczęściej pojawiających się rozterek dotyczących wyposażenia łazienki zasadza się na pytaniu, co wybrać: kabinę prysznicową czy wannę? Jak się jednak okazuje, równie kłopotliwe pytanie obejmuje także inne akcesorium związane z wyposażeniem łazienki. Mamy tu bowiem wybór między kabiną, a elementem, który możemy zamontować na wannie – parawanem nawannowym. To oznacza, że choć wątpliwości dotyczą nieco innego produktu, to tak naprawdę wiąże się on z tą samą przestrzenią. Dochodzi jedynie dodatkowa możliwość. Na co się zdecydować?
Przeczytaj więcej

Personalizacja, czyli to moja łazienka! Sposoby na nadanie łazience indywidualnego charakteru

Personalizacja, czyli to moja łazienka! Sposoby na nadanie łazience indywidualnego charakteruNieśmiertelna zasada: pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś, odnosi się do każdego wnętrza. W szczególności dotyczy tych miejsc, które aranżujemy w 100% dla siebie i pod siebie, czyli zgodnie ze swoim gustem. Takim pomieszczeniem jest bez wątpienia łazienka – enklawa prywatności, spokoju, izolacji od świata i problemów. Chcemy ją dopasować do swojego stylu życia, jak najbardziej spersonalizować. Jak osiągnąć taki efekt?
Przeczytaj więcej
pixel