Blog

Ceramika sanitarna w Twojej łazience – czym się sugerować podczas wyboru?

Ceramika sanitarna w Twojej łazience – czym się sugerować podczas wyboru?Ceramika sanitarna, czyli takie urządzenia jak umywalki i sedesy, to obowiązkowe wyposażenie każdej łazienki. Bardzo bogata oferta dostępnych na rynku produktów nie ułatwia podjęcia decyzji, co do zakupu. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę.
Przeczytaj więcej

Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu o industrialnym klimacie?

Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu o industrialnym klimacie? Surowy, prosty, spotykany najczęściej w nowoczesnych loftach – styl industrialny, bo o nim mowa, wydaje się być ponadczasowy i niezależny od obowiązujących mód. Oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. Można w ten sposób urządzić dowolne pomieszczenie w domu, także łazienkę. Sprawdźmy, jak to zrobić!
Przeczytaj więcej

O czym pamiętać, wybierając miskę WC?

O czym pamiętać, wybierając miskę WC?Planując remont łazienki, zastanawiamy się, jak ją urządzić. Jest wstępny pomysł na kafelki, dodatki i rodzaj umywalki. Wiemy już, że zdecydujemy się na prysznic. Jeszcze tylko lustro i już prawie wszystko gotowe. Prawie, bo należy też przemyśleć zakup miski WC. Zatem o czym pamiętać, wybierając miskę WC?
Przeczytaj więcej

Granitowy, ceramiczny czy stalowy - który zlewozmywak wybrać?

Granitowy, ceramiczny czy stalowy - który zlewozmywak wybrać?Może się wydawać, że wybór zlewozmywaka do kuchni to bardzo łatwe zadanie. Tak pewnie było dawniej, gdy oferta była mocno ograniczona, a więc dostępne były praktycznie jednostajne, żeliwne produkty. Dzisiaj, choć zlewozmywaki mają te same funkcje i pomagają w tych samych zadaniach, dostępne są w szerokiej gamie różnych materiałów. Dzięki temu łatwiej dopasować je do własnej kuchni, a jednocześnie uatrakcyjnić jej wygląd. Zatem jaki zlewozmywak wybrać - granitowy, ceramiczny czy stalowy? Sprawdźmy, który najlepiej kupić.
Przeczytaj więcej

3 proste porady, jak wybrać najlepszą umywalkę nablatową

3 proste porady, jak wybrać najlepszą umywalkę nablatowąNiezależnie od tego, jaką łazienkę posiadamy - dużą czy mniejszą i w jakiej konwencji będzie urządzona, zawsze należy pamiętać o niezbędnych elementach, które muszą się w niej znaleźć. Podstawą jest (obok innych sprzętów) umywalka, umożliwiająca przeprowadzenie podstawowych czynności związanych z higieną osobistą. Modele nablatowe są i stylowe, i funkcjonalne. Ale jak kupić odpowiedni, porządny produkt? Zobacz 3 proste porady, jak wybrać najlepszą umywalkę nablatową i zainspiruj się z catido.
Przeczytaj więcej

Jak zaaranżować elegancki pokój kąpielowy?

Pokój kąpielowy potrzebuje przestrzeni, by pokazać wszystkie swoje walory, zaprezentować to, do czego został zaprojektowany - do relaksu, odprężenia, wyjątkowego odpoczynku. Choć często mylony z łazienką, nie jest tym samym, bo zamiast pralki, proszku do prania i wiszących ubrań, znajdziemy tu wydzieloną strefę wypoczynkową z wolnostojącą wanną i toaletkę ze świeżymi kwiatami. Spory metraż upodabnia to miejsce do zwykłego pokoju, a świadczą też o tym okno lub drzwi tarasowe. Pokój kąpielowy powinien być urządzony luksusowo, bo jego celem są doznania błogości, przyjemności i wytchnienia po trudach dnia. Jak sprawić, by tak było? Jak zatem zaaranżować elegancki pokój kąpielowy?
Przeczytaj więcej

Wanna w centrum uwagi – propozycje wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące przez kilka dekad były passe, jednak w ostatnich latach znowu powracają do łask. Dlaczego? Przyczyna jest prosta - odkryto ponownie ich zalety, a także pojawiły się w wielu aranżacjach łazienek (zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych) najlepszych projektantów. Jeśli rozważasz zakup tego typu wanny, dobrze poznać jej zalety oraz zapoznać z kilkoma modelami wartymi Twojej uwagi!
Przeczytaj więcej

5 baterii umywalkowych do eleganckiej łazienki

Umywalka jest urządzeniem sanitarnym, z którego korzysta się w łazience często – myjemy nad nią kilka razy dziennie dłonie, obmywamy codzienne twarz, czyścimy zęby, golimy się czy nad nią wykonujemy makijaż. Planując aranżację eleganckiej i funkcjonalnej łazienki, warto zwrócić uwagę, aby bateria umywalkowa była dopasowana pod kątem estetycznym do przyjętej stylistyki wnętrza  oraz spełniała swoją użytkową rolę. Oto pięć przykładów baterii umywalkowych, których nabycie warto rozważyć.
Przeczytaj więcej

Klasyczna czy nowoczesna, czyli jak urządzić łazienkę idealną?

Urządzanie łazienki pozwala dać upust dekoratorskim zmysłom przy zachowaniu tak ważnej w łazience, funkcjonalności. W który nurt pójść – ponadczasowe rozwiązania, innowacyjne zdobienia czy mariaż starego z nowym. Jaki styl wybrać? Nowoczesny, klasyczny, retro, skandynawski, a może orientalny? W tym poradniku przyjrzymy się dwóm z nich i doradzimy, jak zaaranżować łazienkę w idealny sposób.
Przeczytaj więcej

Prysznic czy wanna?

Urządzając wnętrze nowej łazienki lub remontując starą, szukamy rozwiązań, które połączą design z funkcją użytkową pomieszczenia. Fundamentalnym wyborem, w kwestii aranżacji łazienki, jest pytanie, na co się zdecydować – prysznic czy wannę? Które z tych rozwiązań będzie lepsze przy codziennym, bieżącym użytkowaniu? Na tę decyzję ma wpływ kilka czynników. Dylemat zakupowy: wanna czy prysznic jest jednak zdeterminowany w dużej mierze rozmiarem przestrzeni łazienkowej i pytaniem o ergonomię rozwiązania.
Przeczytaj więcej
pixel